Пропоную до обговорення тему: вчити чи не вчити дитину захищатись від інших дітей? Виникла у нас така ситуація, на яку я не знала, як реагувати: в пісочниці з нами бавився хлопчик-забіяка. Він агресивно забирав у малої іграшки і, навіть, якщо вона не давала, то виривав з рук, малеча розплакалась, а я намагалась пояснити, що треба ділитись, що він маленький і ще не розуміє (але хлопчик був не дуже й маленький і прекрасно все розумів), що пограється і віддасть...але віддав тільки коли ми вже збирались і то мама сама вирвала в нього з рук. І цей же хлопчик навмисне бив по голові іншого хлопчика відерком... Я ніколи ще з таким не стикалась і не знала, як себе вести... Чи говорити з мамою, але по мамі видно, що краще не нариватись... чи сваритись на чужу дитину, але ефекту з цього не буде....чи вчити власну дитину давати здачу, штовхатись...але це теж не дуже добре. Говорила з чоловіком, він казав, що обов"язково вчити давати здачу... Бо є діти, які самі вміють дати собі раду, а є такі, яким треба допомогти. Мовляв, наша країна є дуже жорстокою, в нас є багато дітей, якими ніхто не займається, які є невихованими, жорстокими, агресивними, які шукають насилля і одержують задоволення від знущання над кимось і. якщо не дати відсіч такій дитині-то вона буде ввесь час принижувати і знущатись над слабшими чи чемнішими за себе. І таке є і в садочку і в школі, а, якщо дитина не вміє за себе постояти, вона стає предметом знущання. Знаю, що це 100% правда, бо сама "виборювала" собі місце в школі...От,що ви думаєте, як діяти в такому випадку?